Gmina Stargard

12.02.2023

PROGNOZA POGODY DLA POLSKI 
Ważna od 12-02-2023, godz. 7:00 do 12-02-2023, godz. 19:00 

UWAGA !!! W CZASIE WAŻNOŚCI PROGNOZY PRZEWIDUJE SIĘ WYSTĄPIENIE GROŹNYCH ZJAWISK METEOROLOGICZNYCH.

Wieczorem i nad ranem przy ujemnych temperaturach spodziewana jest śliskość nawierzchni dróg i chodników spowodowana szronem i marznącą wilgocią.

SYTUACJA SYNOPTYCZNA:

Pogoda w kraju kształtowana będzie przez klin wysokiego ciśnienia układu wyżowego znajdującego się nad środkową częścią Europy. Napływać będzie polarnomorska masa powietrza. 

SZCZEGÓŁY PROGNOZY NA DZIEŃ:

W ciągu dnia nad całą zachodnią, częściowo północną, południową i centralną częścią kraju znajdować się będzie strefa warstwowego zachmurzenia całkowitego związana z inwersją termiczną, strefa będzie przemieszczać się powoli w kierunku wschodnim. Na pozostałym obszarze spodziewane jest miejscami bezchmurne niebo oraz zachmurzenie małe i umiarkowane. Na ogół lokalne opady będą występować tylko symbolicznie w postaci mżawki związanej z obecnym zachmurzeniem. Na obszarach gdzie zachmurzenie będzie małe temperatury będą dużo niższe. Temperatura maksymalna wyniesie od 1°C/7°C, najcieplej będzie na południowym - zachodzie, najchłodniej na południowym - wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, wiejący z kierunków zmienych z sektora zachodniego. Ciśnienie atmosferyczne w Warszawie wyniesie 1036 hPa i będzie się nieznacznie wahać pozostając na wysokim poziomie.

Pliki do pobrania:

PROGNOZA POGODY DLA POLSKI-3.pdf
Format: pdf, 374.76 kB