Gmina Stargard

12/13.02.2023

PROGNOZA POGODY DLA POLSKI 
Ważna od 12-02-2023, godz. 19:00 do 13-02-2023, godz. 7:00 

UWAGA !!! W CZASIE WAŻNOŚCI PROGNOZY PRZEWIDUJE SIĘ WYSTĄPIENIE GROŹNYCH ZJAWISK METEOROLOGICZNYCH.

W nocy przy ujemnych temperaturach spodziewana jest śliskość nawierzchni dróg i chodników spowodowana szronem i marznącą wilgocią.

SYTUACJA SYNOPTYCZNA:

Pogoda w kraju kształtowana będzie przez klin wysokiego ciśnienia układu wyżowego znajdującego się nad środkową częścią Europy. Napływać będzie polarnomorska masa powietrza. 

SZCZEGÓŁY PROGNOZY NA NOC:

W ciągu nocy strefa całkowitego zachmurzenia przemieszczać się będzie na wschód obejmując nad ranem cały obszar kraju oraz objawiając się lokalnymi opadami mżawki. Początkowo przy braku zachmurzenia wypromieniowanie ciepła spowoduje szybki spadek temperatur na wschodzie, w nocy wraz z nasuwaniem się wyżej wspomnianej strefy temperatury będą wzrastać, nad ranem będą już dodatnie prawie w całym kraju. Temperatura minimalna wyniesie od -3°C/5°C, najchłodniej będzie na południowym - wschodzie, najcieplej na południowym - zachodzie i zachodzie, na Podkarpaciu które najdłużej pozostanie w nocy przy bezchmurnym niebie temperatura spadnie minimalnie do -10°C. Wiatr słaby i umiarkowany, wiejący z kierunków zmiennych z sektora zachodniego. Ciśnienie atmosferyczne w Warszawie wyniesie 1034 hPa i będzie wolno spadać.

Pliki do pobrania:

PROGNOZA POGODY DLA POLSKI-3.pdf
Format: pdf, 374.74 kB