Środki dla osób bezrobotnych i niepracujących na założenie działalności ? dotacje, pożyczki i szkolenia

2018-04-13 11:16:56

W dniu 25 kwietnia 2018 r. zapraszamy zainteresowane osoby do udziału w spotkaniuw zakresie wsparcia dla osób bezrobo tnych i niepracujących na założenie działalności – dotacje, pożyczki i szkolenia.

Współorganizatorami spotkania są: pani Małgorzata Krysiak – przedstawiciel Lokalnej Grupy Działania WIR Wiejska Inicjatywa Rozwoju oraz pan Ireneusz Kostka – przedstawiciel Lokalnej Grupy Działania Lider Pojezierza.

Zgłoszenia

Zapisz się na najbliższe spotkanie, które odbędzie się 25 kwietnia 2018 r. godzina 10:00 – 12:00 Środki dla osób bezrobotnych i niepracujących na założenie działalności – dotacje, pożyczki i szkolenia.

Miejsce spotkania: Starostwo Powiatowe w Pyrzycach, ul. Lipiańska 4, 74-200 Pyrzyce.

Rejestracja za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego, który należy przesłać na adrese-mail Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Pyrzycach: lpi@pyrzyce.p l. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc o udziale decydować będzie kolejność zgłoszeń.

Kontakt z organizatorem: Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Pyrzycachul.  Lipiańska 4, 74-200 Pyrzyce, tel.: 91 88 11 302, 91 88 11 303 e-mail: lpi@pyrzyce.pl

Dla kogo?

• Osoby bierne zawodowo z terenu województwa zachodniopomorskiego.

Uwaga!

W przypadku osób z niepełnosprawnością, prosimy o poinformowanie organizatora o swoich szczególnych potrzebach i rodzaju niepełnosprawności. Umożliwi to przygotowanie odpowiedniej pomocy, a także sprawną obsługę.

Program spotkania

• Rejestracja Uczestników
  • Przedstawienie Sieci PIFE
  • Przedstawienie Funduszy Europejskich na lata 2014-2020
  • Wsparcie dla bezrobotnych podejmujących działalność gospodarczą w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020:

a)  Dotacje na podejmowanie działalności – wystąpienie przedstawiciela Lokalnej Grupy Działania WIR Wiejska Inicjatywa Rozwoju – pani Małgorzata Krysiak

b) Dotacje na podejmowanie działalności – wystąpienie przedstawiciela Lokalnej Grupy Działania Lider Pojezierza – pan Ireneusz Kostka.

• Instrumenty zwrotne – niskooprocentowane pożyczki dla bezrobotnych na podejmowanie działalności gospodarczej.
  • Kursy i szkolenia dla osób pozostających bez zatrudnienia.
  • Sesja pytań i odpowiedzi / konsultacje indywidualne

Punkty Informacyjne Funduszy Europejskich

Jednocześnie serdecznie zapraszamy do korzystania we wszystkie dni robocze z bezpłatnych usług Sieci Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich, w ramach których oferujemy:

• konsultacje telefoniczne, mailowe oraz w siedzibach punktów w zakresie znalezienia źródeł dofinansowania pomysłów,
  • pomocy beneficjentom Funduszy Europejskich w przy realizacji, rozliczaniu projektów,
  • publikacje dotyczące Funduszy Europejskich, udział w szkoleniach, warsztatach, spotkaniach informacyjnych.

Informacja o spotkaniu

Formularz zgłoszenia pdf