Strajk w szkołach

2019-04-09 15:27:51

Informacja Wójta Gminy Stargard
w sprawie akcji strajkowej w szkołach

Szanowni Państwo

Od 8 kwietnia bieżącego roku 90% naszych szkół przystąpiło do strajku. W szkołach do odwołania nie będą odbywały się planowane zajęcia dydaktyczne.

Jako Wójt  mogę podjąć tylko te działania, które są w kompetencji organu prowadzącego. Mam jednak świadomość, że konieczne jest podjęcie wszelkich działań dla dobra uczniów.

W każdej szkole w miarę możliwości i dostępności nauczycieli mogą odbywać się zajęcia opiekuńczo-wychowawcze dla tych dzieci, których rodzice nie mają możliwości zapewnienia dzieciom opieki.  Dla dzieci korzystających z opieki nauczycieli w szkole wydawane będą obiady.

Pragniemy wesprzeć rodziców i uczniów przystępujących do egzaminów, że mimo ogromnych trudności pracujemy nad harmonogramem przeprowadzania egzaminów gimnazjalnych i ósmoklasistów, które pomimo strajku są dla nas priorytetem. Wszystko wskazuje na to, że dzięki determinacji dyrektorów szkół, komisje egzaminacyjne powstaną i będą pracowały.

W środę rozpoczyna się trzydniowy egzamin dla gimnazjalistów, od poniedziałku egzamin ósmoklasistów.  Musimy dołożyć wszelkich starań, by przebiegały bez zakłóceń. Dlatego prosimy rodziców uczniów pozostałych roczników o wyrozumiałość, gdyż zorganizowanie egzaminów w tych okolicznościach wyklucza praktyczne możliwości zorganizowania w tych dniach opieki dla pozostałych uczniów.

Zobowiązałem dyrektorów szkół do przekazywania na bieżąco informacji o sytuacji strajkowej do Urzędu Gminy i Ośrodka Administracyjnego Szkół. W sytuacjach trudnych najważniejsza jest współpraca, życzliwość i wyrozumiałość.

Dziękuję za zrozumienie trudnej dla nas wszystkich sytuacji. Wciąż liczymy, że porozumienie zostanie w końcu osiągnięte i wrócimy do normalnego trybu pracy szkół.

Jerzy Makowski
Wójt Gminy Stargard