Projekt grantowy pod nazwą "Dla każdego coś fajnego"

2020-10-15 12:18:25

Stowarzyszenie „Wspólnie dla Ulikowa” dzięki dofinansowaniu  z „Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”, operacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020, zrealizowała projekt grantowy pod nazwą „Dla każdego coś fajnego”.

Projekt rozpoczęły warsztaty rękodzielnicze „Sianoploty”. Odbyły się one w świetlicy wiejskiej w Ulikowie w dniach 10 i 11 września 2020 r. Piętnaście Pań pracowało przez dwa dni wykonując z siana postacie zwierzą: kurę, koguta i zająca i baranka. Kolejnym wydarzeniem, które odbyło się w dniach 12 i 13 września, były „Sensoryczne zabawy”, skierowane tym razem do dzieci. Podczas tych dwóch dni dzieci pod okiem specjalisty poznały zabawy stymulujące układ dotykowy oraz pobudzające percepcje wzrokową., wykonywały m.in. masy dotykowe, jak piasek kinetyczny, slime, masę solną, sztuczny śnieg, stworzyły wybuchowy wulkan oraz uczestniczyły w zajęciach ruchowych aktywizujących zmysł węchu, wzroku, słuchu, pobudzające zmysł równowagi i poczucie ciała w przestrzeni.

Z kolejnego spotkania skorzystały same Panie, które podczas dwudniowych warsztatów z wykonywania biżuterii w dniach 15 i 16 września 2020 r. wykonały bransoletki, naszyjniki i kolczyki. W dniu 18 września 2020 r. projekt został zakończony wspólnymi zajęciami sportowymi na boisku w Ulikowie pod nazwą „Wielopokoleniowe potyczki sportowe”, gdzie dzieci, młodzież i dorośli brali udział w rozgrywkach sportowych. Uczestnicy świetnie się bawiąc brali udział w meczu tenisa ziemnego, turnieju piłki nożnej, koszykówki, czy turnieju piłki siatkowej. Dzięki grantowi możliwe było zakupienie bardzo atrakcyjnych nagród, piłek oraz plecaków. Każdy uczestnik otrzymał dyplom, a członkowie Stowarzyszenia przygotowali na poszczególne przedsięwzięcia poczęstunek, z zakupionych w ramach projektu produktów.

Stowarzyszenie „Wspólnie dla Ulikowa” składa szczególne podziękowania wszystkim pracownikom biura LGD WIR za wszelką pomoc podczas przygotowań i realizacji projektu????

Stowarzyszenie „Wspólnie dla Ulikowa”