2021-01-12 13:57:21

Droga Mieszkanko! Drogi Mieszkańcu!

Jeśli interesujesz się miejscem w którym żyjesz, po którym się poruszasz, jeśli chciałbyś mieć wpływ na funkcjonowanie miejscowości  w której mieszkasz,  pracujesz  czy uczysz się oraz jeśli jesteś mieszkańcem: miasta Szczecin • gminy Dobra (Szczecińska) •  gminy Gryfino • gminy Goleniów • gminy Kobylanka •  gminy Kołbaskowo • gminy Nowe Warpno •gminy Police • gminy Stare Czarnowo • miasta Stargard• gminy Stargard • gminy Stepnica • miasta Świnoujście  weź udział w warsztatach online dotyczących  tworzenia dokumentu planu zrównoważonej mobilności miejskiej (tzw. SUMP), czyli dokumentu mającego pomóc lepiej określić komunikacyjne potrzeby mieszkańców Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego (SOM) i zaplanować niezbędne zmiany i inwestycje, mające w efekcie poprawić jakość życia w naszej aglomeracji.

Głos każdej mieszkanki i każdego mieszkańca jest dla nas ważny. Chcemy bowiem poznać opinie i zebrać uwagi od jak największej grupy osób korzystających z różnych sposobów przemieszczania się i zainteresowanych rozwojem mobilności w naszym otoczeniu. Interesuje nas głos osób mieszkających w Szczecińskim Obszarze Metropolitalnym od wielu lat, jak i młodzieży, bo to ona w przyszłości będzie mierzyć się z wyzwaniami współczesności.

SUMP będzie całościowo obejmować zagadnienia bezpieczeństwa i dostępności dróg pieszych, rowerowych, transportu publicznego oraz potrzeb osób zmotoryzowanych i planowania przestrzennego na terenie SOM.

Spośród osób, które wypełnią ankietę zostaną wybrani przedstawiciele, których zaprosimy do współpracy przy opracowywaniu dokumentu. Wezmą Państwo udział w warsztatach on-line, które odbędą się 18 stycznia 2021 r.

O uczestnictwie w warsztatach powiadomimy odrębną wiadomością.

Link do ankiety: https://forms.gle/RHBs1UrEajctrxk38

Ankieta będzie dostępna w okresie 07 – 13 stycznia 2021 r.

Twój głos się liczy!

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego przy udziale ekspertów i mieszkańców.

Więcej informacji o projekcie pod adresem https://plany.mobilnosci.pl/

Zachęcamy do wypełnienia ankiety!