Program oddziaływań korekcyjno-edukacyjnych dla osób stosujących przemoc w rodzinie.

2015-07-20 12:41:55

Powiat Stargardzki jako realizator działań określonych w ustawie z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu przemocy rodzinie zobligowany jest do opracowania i realizacji programów oddziaływań korekcyjno–edukacyjnych dla osób stosujących przemoc w rodzinie.

Oddziaływania korekcyjno–edukacyjne wobec osób stosujących przemoc prowadzone są w celu: powstrzymania osoby stosującej przemoc w rodzinie przed dalszym stosowaniem przemocy; rozwijania umiejętności samokontroli i współżycia w rodzinie; kształtowania umiejętności w zakresie wychowania dzieci bez używania przemocy w rodzinie; uznania przez osobę stosująca przemoc w rodzinie swojej odpowiedzialności za stosowanie przemocy; zdobycia i poszerzenia wiedzy na temat mechanizmów powstawania przemocy w rodzinie; zdobycia umiejętności komunikowania się i rozwiązywania konfliktów w rodzinie bez stosowania przemocy; uzyskania informacji o możliwościach podejmowania działań terapeutycznych.

Przedmiotowy Program kierowany jest w szczególności do:

osób skazanych za czyny związane ze stosowaniem przemocy w rodzinie, odbywających karę pozbawienia wolności w zakładach karnych; osób wobec których sąd warunkowo zawiesił wykonywanie kary, zobowiązując je do uczestnictwa w oddziaływaniach korekcyjno – edukacyjnych; osób stosujących przemoc w rodzinie, które uczestniczą w terapii leczenia uzależnienia od alkoholu lub narkotyków, lub innych środków odurzających, substancji psychotropowych albo środków zastępczych, dla których oddziaływania korekcyjno – edukacyjne mogą stanowić uzupełnienie podstawowej terapii; osób, które w wyniku okoliczności zgłoszą się do uczestnictwa w programie korekcyjno – edukacyjnym.

Na terenie Powiatu Stargardzkiego Program korekcyjno – edukacyjny dla osób stosujących przemoc w rodzinie realizuje:

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie

ul. Skarbowa 1, 73-110 Stargard Szczeciński

Tel. 91 48 04 938/946

Nabór do Programu trwa cały rok.

Zgłoszenia przyjmowane są od poniedziałku do piątku w godz. od 8:00 do godz. 15:30

Informator zawiera wykaz:

• podmiotów realizujących programy korekcyjno – edukacyjne dla osób stosujących przemoc w rodzinie na terenie Województwa Zachodniopomorskiego
  • osób realizujących zadania w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie na poziomie powiatów i województwa zachodniopomorskiego

INFORMATOR