INFORMACJA o debacie na temat raportu o stanie Gminy Stargard za 2025 rok
INFORMACJA
o debacie na temat raportu o stanie Gminy Stargard za 2025 rok.
Zgodnie z art.28aa ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (t.j. Dz.U.2025.1153) Wójt Gminy Stargard w terminie do dnia 31 maja 2026 roku przedstawia Radzie Gminy Stargard Raport o stanie Gminy Stargard za 2025 rok.
W debacie nad Raportem o stanie Gminy Stargard za 2025 rok zabierają głos radni, a także mieszkańcy gminy. Mieszkaniec, który chciałby zabrać głos w debacie zobowiązany jest złożyć pisemne zgłoszenie do Przewodniczącego Rady Gminy Stargard, poparte podpisami co najmniej 20 osób.
Stosownie do art. 28aa ust. 8 w/w ustawy „zgłoszenie składa się najpóźniej w dniu poprzedzającym dzień, na który zwołana została sesja, podczas której ma być przedstawiony raport o sanie gminy. Mieszkańcy są dopuszczani do głosu według kolejności otrzymania przez przewodniczącego rady zgłoszenia”. Liczba mieszkańców mogących zabrać głos w debacie wynosi 15.
Ustawodawca dopuścił w ustawie wyłącznie formę pisemną zgłoszenia, wyłączając inne formy, w tym elektroniczną. Biuro Obsługi Interesantów Urzędu Gminy Stargard czynne jest w godz. 7:30 - 15:30 od poniedziałku do piątku.
Sesja, na której zostanie przedstawiony Raport o stanie Gminy Stargard za 2025 rok odbędzie się 25 czerwca 2026 roku o godz. 10:00.
Wójt Gminy Stargard
Patrycja Gross

- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!