Gmina Stargard

RELACJA Z GMINNEGO KIERMASZU WIELKANOCNEGO W STRACHOCINIE

Ocena 0/5

W dniu wczorajszym mieszkańcy gminy Stargard, jak zwykle tłumnie uczestniczyli w Gminnym Kiermaszu Wielkanocnym, który odbył się w Strachocinie na placu przy kościele św. siostry Faustyny Kowalskiej. Współorganizatorem wydarzenia było sołectwo Strachocin. Pomimo chłodnej i wietrznej pogody na kiermaszu panowała gorąca i miła atmosfera. 

W tym wyjątkowym dniu nie zabrakło występów dzieci z terenu gminy - Szkoła Podstawowa w Strachocinie, Szkoła Podstawowa w Grzędzicach oraz placówka wsparcia dziennego w Rogowie – które swoimi występami wokalno-tanecznymi uświetniły imprezę. Wystąpił również Zespół Ludowy „Prząśniczka”, który urozmaicił program tradycyjnymi, folkowymi melodiami. Licznie zgromadzone stanowiska kół gospodyń wiejskich oraz stowarzyszeń oferowały różnorodne, wyjątkowe rękodzieła, swojskie wypieki oraz przetwory, a każdy uczestnik kiermaszu mógł się rozgrzać przy pysznym żurku. 

Jedną z głównych atrakcji kiermaszu było rozstrzygnięcie II edycji Gminnego Konkursu pn. „Najpiękniejsza Palma Wielkanocna”, który cieszy się dużym powodzeniem. Piękne, oryginalne i własnoręcznie wykonane palmy, stanowiły nie lada wyzwanie dla komisji konkursowej, która musiała wyłonić zwycięzców. Wójt Gminy Stargard – Jerzy Makowski pod koniec imprezy ogłosił wyniki i wręczył laureatom nagrody. 

Galeria zdjęć

20240317_104154 20240317_111654 20240317_111716 20240317_111752 — kopia 20240317_111952 20240317_112130 20240317_120434 20240317_120738 20240317_121058 20240317_124623 20240317_131105 20240317_104254 20240317_104317 20240317_104416 20240317_142123 20240317_111011 20240317_111246 20240317_134412
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności