Niewielka osada o metryce średniowiecznej, wymieniana w dokumentach z 1409 roku, położona na wschodnim brzegu jeziora Miedwie w odległości około 15 km od Stargardu. Jako posiadłość folwarczna do 1945 roku zmieniała wielokrotnie właścicieli w drodze odsprzedaży. Na początku XX wieku majątek liczył 715 ha. Po 1945 ziemia została włączona do struktur pegeerowskich, a w zabudowaniach mieścił się zakład usług socjalnych i ośrodek wypoczynkowy – obecnie własność prywatna.
W rozplanowaniu zabudowy wyróżnia się zespół folwarczny z okazałym pałacem zbudowanym w 1916 roku, kolonia mieszkalna i posadowiony w środku okazały kościół. W budynku pałacowym zwraca uwagę wieża zakończona neobarokowym hełmem, nad głównym wejściem portyk oparty na czterech kolumnach, a przed frontem podjazd. Od strony zachodniej pałacu znajduje się park i taras z widokiem na jezioro. W parku starodrzew, w którego skład wchodzą głównie lipy, platany, kasztanowce, choina kanadyjska oraz cisy i tuje. Nad jeziorem kąpielisko niestrzeżone.
Najcenniejszym obiektem zabytkowym w Koszewie jest gotycki, XVI-wieczny kamienny kościół pw. Niepokalanego Poczęcia NMP. Pod posadzką kościoła i pod przybudowaną do niego XVIII-wieczną kaplicą znajdują się dwie krypty, a w nich spenetrowane w 1945 roku trumny ze szczątkami właścicieli majątku i tablice informujące o zmarłych. Wokół placu kościelnego rosną stare lipy i kasztanowce.