Stara wieś położona około 5 km na północny zachód od Stargardu, po lewej stronie rzeki Iny, przy linii kolei wąskotorowej Stargard –Dobra Nowogardzka.
W 1248 roku szczeciński książę Barnim I przekazał wieś Żarowo (łącznie ze Skalinem) biskupom kamieńskim.od 1356 roku Żarowo zostało przekazane magistratowi stargardzkiemu i do XIX wieku było jego własnością.
W 1939 roku we wsi było czternaście gospodarstw rolnych o średniej powierzchni ponad 20 ha. Po 1945 roku reaktywowano indywidualne gospodarstwa rolne.
W środku wsi, rozplanowanej w kształcie owalnicy, wznosi się neoromański kościół z granitowych ciosów o różnych barwach, zbudowany na początku XX wieku, najprawdopodobniej oparty na XVIII-wiecznych murach. Od wschodu pięcioboczna absyda.
Szczyty wschodni i zachodni schodkowane, dekorowane blendami. Wieża trzykondygnacyjna, kryta dachem namiotowym.
Wewnątrz świątyni: strop belkowany, odeskowany, empora organowa i ławki z czasów budowy kościoła. Ołtarz z olejnym obrazem „Serce Pana Jezusa”
Cmentarz przykościelny ogrodzony kamiennym murem, a w nim od strony północnej XV-wieczna gotycka bramka zamknięta ostrym łukiem, dekorowana fryzem wnękowym.
Przy kościele stary drzewostan (akacje, jesiony, świerki i wiązy oraz pomnik przyrody – lipa drobnolistna).
W zachodniej części wsi cmentarz ewangelicki i katolicki, gdzie do ciekawszych obiektów należy ustawiony na postumencie pomnik-głaz poświęcony byłym niemieckim mieszkańcom Żarowa, którzy zginęli na frontach I wojny światowej(1914-1918).
Warto zwiedzić:
Hutę szkła prowadzoną przez państwa Lewandowskich od 1991 roku, w której w niewielkich seriach, na zamówienie, wykonywane są ozdobne kielichy, kryształowe wazony oraz koniakówki z okolicznościowymi napisami, zdobione ornamentami roślinnymi;
Stadninę koni „Horse Riding”, założoną przez pana Henryka Cieślę w 1991roku, gdzie można zagłębić arkana jazdy konnej pod okiem wykwalifikowanego instruktora. Stadnina składa się z kilkunastu sztuk koni rasy anglo-arabskiej oraz zabudowań tzw. małej architektury tworzącej klimat do zwiedzania. Odwiedzający stadninę mogą obejrzeć tu również króliki i oswojoną sarnę.
Odcinek rzeki Iny od Stargardu do Inoujścia, liczący 60 km, stanowi atrakcyjny szlak dla spływów kajakowych.