KONKURS KULINARNY „POLSKA SMAKUJE”
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa zapraszają do udziału w ogólnopolskim Konkursie Kulinarnym „Polska smakuje”.
Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 18 maja 2026 r.
Konkurs skierowany jest do Kół Gospodyń Wiejskich oraz Stowarzyszeń pielęgnujących tradycje kulinarne i kulturę ludową. Celem inicjatywy jest promocja regionalnej kuchni, lokalnych produktów oraz integracja środowisk wiejskich.
Uczestnicy przygotowują regionalną potrawę według własnej receptury, z wykorzystaniem co najmniej jednego produktu regionalnego. Oceniane będą m.in. smak, aromat, sposób podania oraz estetyka prezentacji potraw.
Konkurs przebiegać będzie w trzech etapach:
- etap regionalny,
- półfinały wojewódzkie,
- finał ogólnopolski z udziałem 16 najlepszych drużyn z całej Polski.
Na uczestników czekają nagrody pieniężne, a dla zwycięzców finału również dodatkowa nagroda – wyjazd na zagraniczne targi rolno-spożywcze.
Więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie:
www.polskasmakuje.pl
_page-0001.jpg)


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!