Ustawienia

Imieniny: Alfred, Wincenty, Włodzisław
pochmurno
26°C

Stawka opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w 2023 roku nie zmieniła się.

Ocena 0/5

Uprzejmie informujemy, że stawka opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w 2023 roku nie uległa zmianie, wynosi 37,00 zł od każdej osoby zamieszkującej nieruchomość.

W przypadku nieruchomości zabudowanych budynkami mieszkalnymi jednorodzinnymi kompostującymi bioodpady stanowiące odpady komunalne w kompostowniku przydomowym, przysługuje ulga w kwocie 1 zł za gospodarstwo domowe.

Opłata za gospodarowanie odpadami komunalnymi uiszczana jest przez właścicieli nieruchomości za miesiąc kalendarzowy z góry, bez wezwania, do 15 dnia każdego miesiąca.

Opłata za gospodarowanie odpadami komunalnymi wnoszona jest przez właścicieli nieruchomości na indywidualny numer konta bankowego podany przez Urząd Gminy Stargard. W przypadku braku indywidualnego numeru rachunku bankowego prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem tel. 91 561 34 32.

Ponadto informujemy, że w przypadku zmiany danych będących podstawą ustalenia wysokości należnej opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, właściciel nieruchomości obowiązany jest złożyć nową deklarację w terminie do 10 dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym nastąpiła zmiana. Opłata za gospodarowanie odpadami komunalnymi w zmienionej wysokości uiszcza się za miesiąc, w którym nastąpiła zmiana.

Osoby zainteresowane otrzymaniem indywidualnej informacji w zakresie wysokości i terminów dokonywania opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi za rok 2023 oraz w celu uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt pod numerem 91 561 34 32 lub pocztą elektroniczną na adres: sekretariat@gmina.stargard.pl/ lub odpady@gmina.stargard.pl