Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Poniedziałek, 15 kwietnia 2024
Imieniny: Olimpia, Anastazja, Bazyli
pochmurno
6°C

UROCZYSTE OTWARCIE INWESTYCJI W WITKOWIE DRUGIM

Ocena 0/5


W dniu wczorajszym, tj. 13 lutego 2024 r. miało miejsce uroczyste otwarcie inwestycji w Witkowie Drugim. Otwarcie obejmowało dwa wysokiej rangi zadania: przebudowę drogi gminnej nr 490011Z oraz budowę świetlicy wiejskiej. 

Zadanie pn. „Przebudowa drogi gminnej nr 490011Z na odcinku od skrzyżowania z drogą powiatową nr 1716Z do granicy Miasta Stargard” zostało zrealizowane w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, w którym wartość dofinansowania wyniosła 4 331 542,09 zł. W ramach realizacji zadania przebudowana została droga gminna (publiczna), która spełnia funkcję drogi "przejazdowej" (m.in do miejscowości Choszczno i Dolice) oraz drogi dojazdowej do miejscowości Witkowo Drugie i przyległych do drogi gruntów rolnych. W ramach projektu przebudowie uległa jezdnia, chodniki, zjazdy do posesji, odwodnienie, wybudowana została ścieżka rowerowa oraz ścieżka pieszo-rowerowa, został rozebrany istniejący obiekt mostowy, a w jego miejsce wykonano nowy obiekt mostowy. 
Natomiast przedsięwzięcie pn. "Budowa świetlicy wiejskiej w miejscowości Witkowo Drugie, Gmina Stargard" zostało zrealizowane w ramach umowy o przyznaniu pomocy na operacje typu „Inwestycje w obiekty pełniące funkcje kulturalne” w ramach działania „Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich. Umowna kwota przyznanej pomocy wyniosła 467 857,00 zł. W ramach tego przedsięwzięcia wybudowano jednokondygnacyjny budynek świetlicy wiejskiej pełniący funkcję kulturalną na potrzeby lokalne, o powierzchni ok. 80 m2. Budynek powstał w oparciu o bardzo prosty układ funkcjonalny składający się z części ogólnodostępnej tj. sali wielofunkcyjnej i kuchni (bryła wschodnia - kremowa) oraz części zawierającej pomieszczenia higieniczno-sanitarne i techniczne (bryła zachodnia - grafitowa). Obok budynku została zainstalowana instalacja fotowoltaiczna, która pozwoli na ekonomiczne korzystanie z obiektu przez cały rok. 

Wydarzenie rozpoczęło się na przepuście przy ul. Kresowian w Witkowie Drugim, gdzie zebrali się zaproszeni goście oraz mieszkańcy miejscowości, by wspólnie uczcić ten podniosły moment. Symbolicznego przecięcia wstęgi, dla każdej z inwestycji, dokonali: Z-ca Dyrektora Wydziału Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich Katarzyna Rogaczewska, Wójt Gminy Stargard Jerzy Makowski, Z-ca Wójta Gminy Stargard Dorota Mazur, Przewodniczący Rady Gminy Stargard Sebastian Janiak oraz Sołtys Sołectwa Witkowo Drugie Monika Nikołajew. Następnie, wszyscy zgromadzeni udali się na świetlicę, gdzie po słowach wstępu Wójt Gminy Jerzy Makowski przybliżył szczegóły inwestycji oraz życzył mieszkańcom by obiekt im służył, po czym głos zabrali zaproszeni goście. To ważny moment dla Gminy Stargard, która wzbogaciła się o kolejne miejsce, jakże ważne dla integracji i budowania wspólnoty lokalnej społeczności. 

 

Galeria zdjęć

20240213_130624 20240213_130905 20240213_141114 20240213_131818 20240213_132009 20240213_132319 20240213_132723 20240213_133607
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Dodaj komentarz

Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.